Intravertai — ne ligoniai

Turbūt visi esam ne kartą matę ar net ir patyrę situacijas, kai ekstravertai stengiasi ištempti intravertus draugus “pasižmonėti”, “socializuotis” ir pan. Kai ekstravertai intravertus įkalbinėja ir vos ne už rankos tempia į didelius renginius, koncertus, naktinius klubus, ir t.t. Ir netgi turi įžūlumo įsivaizduoti, jog daro jiems paslaugą. Lyg renginiai, koncertai ir naktiniai klubai būtų norma — tai, kur su malonumu dalyvauja visi “normalūs” žmonės, o jei tau tai nepatinka, reiškia esi namisėda, asocialus, nuobodybė ir t.t. Turbūt nereikia aiškint, jog tai yra labai siauras ir savanaudiškas mąstymas. Noras leisti laiką ramybėje mažame draugų ratelyje (arba tiesiog su savimi) nėra blogai. Jei tu nešoki ir nemėgsti naktinių klubų apskritai, tai nereiškia, kad su tavim kažkas netvarkoj. Jei tu visada mieliau renkiesi pabuvimą gamtoje vietoj dalyvavimo miesto šventėje ar muzikos festivalyje, tai nereiškia, kad tave reikia “socializuoti” tempiant už rankos į tuos renginius. Mūsų, intravertų, nereikia gelbėti. Mes labai puikiai socializuojamės su kitais intravertais. Mes labai gerai atsipalaiduojame gamtoje arba tiesiog namuose, mums nereikia savo streso “išsišokti” naktiniame klube, skandinti pop koncertų triukšme ar bėgti nuo savo minčių didelėse kompanijose.

Ir šitoj vietoj drįsčiau teigti, kad kaip tik intravertai yra visapusiškai psichiškai sveikesni žmonės, nes buvimas tyloje ir ramybėje su savo mintimis jiems nesukelia diskomforto. Ekstravertų pamišimą labai puikiai atskleidė ir išryškino karantinai — verkavimas dėl uždarytų barų ir naktinių klubų, inkštimas dėl priverstinio sėdėjimo namie, skundai dėl “veiksmo trūkumo” girdisi iš tolo lyg koks gyvūnėlių choras. Teko susidurti su atveju, kur žmogui jau beveik psichika nelaiko — rodos, protingas ir racionalus žmogus pradėjo aiškinti, kad epidemijos skaičiai yra išpūsti, statistika suklastota, reikia netikėt tuo, ką mums sako valdžia… ir argumentavo tokiais anekdotiniais “įrodymais” kaip kad darbe nugirstas pletkas kur viename kaimelyje mirus bobutei daktarai pasiūlė užrašyti Corona kaip mirties priežastį, kad giminės gautų pinigų iš valstybės. Joks sveiko proto žmogus tokio pavienio pletko nelaikytų rimtu argumentu kažkokioms išvadoms daryti… Bet kai psichologinė būsena yra “ant ribos”, tai griebiamasi bet kokio šiaudo kad pasijustum geriau.

Tuo tarpu intravertai labai puikiai gyvena toliau, nejausdami jokio diskomforto karantine. Intravertai buvo laimingi prieš visus karantinus, intravertai tokie pat laimingi ir karantinų metu. Gan akivaizdu kurie žmonės yra psichologiškai sveikesni.

Ar dažnai matot atvejus, kai intravertai bando sulaikyt ekstravertus namuose, nusitempt juos iš koncerto į mišką ar iš naktinio klubo į filmų peržiūros vakarą namie? Retas atvejis, jei taip iš viso būna. Tuo tarpu ekstravertų bandymai “gelbėti” ir “socializuoti” intravertus yra nuolatinis reiškinys. Reiškinys, geriausiai apibūdinamas posakiu “Aklas kurčią veda“.